Kolegjet e UWC-së nëpër botë

Kolegjet e UWC-së nëpër botë gjinden nëpër këto vende (klikoni mbi linke për të parë më shumë foto):

Afrikë:

Waterford Kamhlaba UWC Mbabane, Swaziland

Image

Azi:

Li Po Chun UWC Hong Kong SAR, Kinë

Image

UWC Mahindra College Pune, Indi

Image

UWC South East Asia Singapur

Image

Evrope:

UWC Adriatic Duino, Itali

Image

UWC Atlantic College Llantwit Major, Uells

Image
UWC Maastricht, Holandë

Image

UWC in Mostar, Bosnja dhe Herzegovina

Image

UWC Red Cross Nordic Flekke, Norvegji

Image

Amerika e Veriut:

Pearson College UWC Victoria, Kanadë

Image
UWC-USA, New Mexico, SHBA

Image

Amerika e Jugut:

UWC Costa Rica Santa Ana, Kosta Rika

Image

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s